Informacja prasowa
Warszawa, 13 kwietnia 2017
3 proste sposoby na Wielkanoc
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz, co przygotować na wielkanocny stół? Jak sprawić, żeby Wielkanoc była pełna wyjątkowych smaków i zapachów, a przygotowane potrawy były łatwe i szybkie? Nasze 3 proste sposoby na to jak urozmaicić wielkanocne potrawy, to idealny przepis, który pozwoli Tobie nie pogubić się w świątecznych przygotowaniach. Zdrowe i smaczne sałatki, dania urozmaicone smakiem suszonych owoców i orzechów, czy ciasta z bakaliami, to propozycje których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.
Sposób pierwszy – zachowaj spokój
Nie od dziś wiadomo, że nerwy nie są najlepszym pomocnikiem w kuchni. Dlatego pamiętajmy, aby w tym gorącym czasie zachować spokój, który pozwoli nam przygotować smaczne i pełne aromatów potrawy. Nawet jeśli do Świąt pozostało już tylko kilka dni, nie bój się planować i jeszcze raz dokładnie przemyśl wszystkie wcześniej zaplanowane przez ciebie prace. Przygotuj listę zakupów, która zdecydowanie ułatwi ci pracę i spowoduje, że na pewno nie zapomnisz o wszystkich niezbędnych do przygotowania dań składnikach. A kiedy dopadnie Cię kryzys, pamiętaj że poza odpowiednio dobranymi składnikami, to również spokój i pozytywne nastawienie doskonale wpływają na smak przygotowanych przez Ciebie dań.
Sposób drugi – postaw na wyszukane dodatki
Bakalie i orzechy, to doskonałe dodatki, które urozmaicą smak wielkanocnych potraw. Według tradycji bakalie na wielkanocnym stole, mają zapewnić powodzenie i dobrobyt przez cały następny rok. Tradycyjne suszone śliwki, rodzynki, czy morele doskonale sprawdzą się jako nadzienie np. do pieczonych mięs, ale warto również zastanowić się nad nowymi smakami i w wielkanocnych sałatkach, czy farszu do jajek wykorzystać np. suszone mango, ananasa, wiśnię lub Złote owoce (miechunkę peruwiańską). Bakalie to także doskonały pomysł na dekoracje wielkanocnych słodkości. Kajmakowy mazurek z całymi połówkami orzechów Chandler lub świąteczna babka udekorowana bakaliami zachwycą każdego gościa. Bakalie postawmy także na wielkanocnym stole. Będą one doskonałą, zdrową i wartościową przekąską.
Sposób trzeci – baw się sprawdzonymi przepisami
Pamiętaj o tym, że najlepsze są sprawdzone i tradycyjne przepisy, ale warto czasem urozmaicić ich smak wyszukanymi dodatkami. Tradycyjny sernik, w którym rodzynki zastąpione są Złotymi Owocami (miechunką peruwiańską), na pewno zaskoczy gości swoim smakiem, a słodko – kwaśne Złote owoce, nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Do faszerowanych jajek możemy dodać żurawinę z sokiem z granatu lub suszone mango. W wielkanocnych wypiekach doskonale sprawdzą się orzechy np. płatki migdałów lub orzechy włoskie Chandler. Aby nasze potrawy nabrały wyjątkowego, wiosennego charakteru możemy przygotować np. mini babeczki z pistacjami. Dodatek w postaci orzechów sprawi, że babeczki będą również ciekawą ozdobą stołu, ze względu na zielony kolor pistacji.
Schab w cieście francuskim z farszem ze Złotych owoców i suszonej żurawiny
Smak tradycyjnych wielkanocnych potraw warto odmienić za pomocą wyszukanych dodatków, które nadadzą potrawie zupełnie nowego wymiaru. Tradycyjny świąteczny schab możemy urozmaicić farszem przygotowanym na bazie Złotych owoców (miechunki peruwiańskiej) i suszonej żurawiny z sokiem z granatu.
Składniki
• 1 kg schabu bez kości
• 1 duże opakowanie ciasta francuskiego
• 60 g Złotych owoców (miechunki peruwiańskiej) Bakalland
• 100 g Żurawiny z sokiem z granatu Bakalland
• Pół szklanki soku pomarańczowego
• 2 duże bataty
• 1 łyżeczka czarnuszki
• 1 żółtko
• Szczypta chilli
• Sól i pieprz do smaku
Schab nacinamy wzdłuż, w taki sposób aby powstał z niego duży płat. Następnie tak przygotowane mięso rozbijamy tłuczkiem i nacieramy solą oraz pieprzem. Na patelni przygotowujemy farsz. Czerwoną cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy, następnie dodajemy suszone owoce i sok i gotujemy, aż wszystkie składniki połączą się z sobą. Następnie dodajemy odrobinę soli i chilli do smaku. Na blacie rozkładamy ciasto francuskie, na nie układamy mięso, na które wykładamy farsz. Następnie wszystko zawijamy w roladę. Ciasto smarujemy żółtkiem i posypujemy czarnuszką. Następnie pieczemy całość w 180 stopniach przez ok. 40 minut.