Niezbędny składnik w każdej kuchni
– Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice
Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez mąki. Ten produkt od tysięcy lat pozwala nam się cieszyć smakiem ulubionych potraw. Doskonałe ciasto na pierogi naszej babci, ulubiony placek drożdżowy mamy, czy świeży, pachnący chleb do porannej kawy – te tradycyjne wypieki i potrawy zawsze towarzyszą ciepłym wspomnieniom o rodzinnym domu i przyjemnych chwilach spędzonych w gronie najbliższych. W Młynie Jaczkowice od ponad 200 lat najlepsze gatunki zbóż są starannie selekcjonowane, tak aby uzyskać mąkę o najwyższej jakości i zapewnić niezawodność w każdej kuchni.
Produkty zbożowe powinny być głównym źródłem energii w codziennej diecie. Dolnośląska Mąka Tortowa to czysty, naturalny składnik potraw, bez dodatków chemicznych, który gwarantuje wyśmienitą jakość i smak pysznych, domowych dań. Typ mąki 450, świadczący o wysokim przemiale, bardzo jasny kolor i wyjątkowa lekkość są szczególnie doceniane przy wypieku delikatnych ciast. Dzięki Dolnośląskiej Mące Tortowej z powodzeniem przygotujemy puszyste biszkopty, ptysie oraz lekkie francuskie croissanty, a domowe torty na pewno zachwycą najbliższych nie tylko wyglądem, ale i subtelnym smakiem.
Produkt doceniony przez ekspertów
Wybierając składniki do przygotowywania potraw, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ich jakość. Źle dobrana mąka może być przyczyną nieudanych wypieków – niewyrośniętego ciasta, powstawania zakalców czy braku charakterystycznego, świeżego aromatu po wyjęciu z piekarnika. Linia mąk „Dolnośląska” została w 2012 roku doceniona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”, a program „Doceń Polskie”, którym zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością, wyróżnił mąki Młynu Jaczkowice mianem „Top produktu”. Używana do produkcji Dolnośląskiej Mąki Tortowej pszenica od lokalnych rolników gwarantuje uzyskanie najlepszego jakościowo produktu, dzięki któremu unikniemy kulinarnych rozczarowań i z powodzeniem przygotujemy nawet najbardziej wymagające wypieki.
Nieskończone możliwości kulinarne
Dolnośląska Mąka Tortowa ma biały, jednolity kolor, bez niepokojących odcieni czy smug. Pachnie zmielonym zbożem, nie wyczuwamy w niej żadnych obcych aromatów, dzięki czemu możemy się w pełni cieszyć głębią smaku przygotowywanych potraw. Polecana szczególnie do wypieków mąka pszenna typu 450 z Młyna Jaczkowice pozwala na nieskończone zastosowanie w kuchni od domowego pieczywa, przez uwielbiane pierogi, po tradycyjne, pyszne ciasta, które pamiętamy z rodzinnego domu.
Dolnośląska Mąka Tortowa – pszeniczny skarb z doliny Odry
Młyn Jaczkowice położony jest na Dolnym Śląsku, w dolinie Odry, w otoczeniu żyznych ziem Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Urodzajne gleby, łagodne zimy i ciepłe lata powodują, że to tutaj dojrzewają najlepsze odmiany pszenicy, z których tworzy się najlepsze jakościowo mąki. Dolnośląska Mąka Tortowa to sztandarowy produkt Młyna Jaczkowice i niezawodny składnik w domu każdej gospodyni. To dzięki niej powstają wszystkie, dobrze nam znane wypieki, najsmaczniejsze, domowe makarony czy klasyczne potrawy kuchni polskiej takie jak kopytka, pyzy czy ciepłe, lane kluseczki.
Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości pszenicy i ludziom, którzy w proces produkcji wkładają nie tylko swoją wiedzę, ale i serce, Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice jest najlepszym produktem swojej klasy na rynku. Połączenie długoletniej tradycji młynarskiej z najnowocześniejszymi technologiami gwarantuje satysfakcję z zastosowań produktu w kuchni i zapewnia doskonały smak potraw na stole.
Wartość odżywcza w 100 g produktu Tortowa typ 450
Wartość energetyczna 1481 kJ / 349 kcal
Tłuszcz 1,2 g
W tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0,2 g
Węglowodany 72,1 g
W tym: cukry 0,3 g
Błonnik 1,5 g
Białko 11, 7 g
Sól 0,005 g
Dolnośląska Mąka Tortowa Typ 450
MŁYN JACZKOWICE
P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o. o.
Dystrybutor: Sieci DINO, EKO, Selgros, Makro, wiele lokalnych sieci i dystrybutorów w całej Polsce.
Cena: 1,8 – 2,2 PLN
P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o. o. MŁYN JACZKOWICE to producent mąki, który stosuje rozbudowany system kontroli jakości obejmujący każdy etap produkcji mąki i otrąb począwszy od dostawy surowca a skończywszy na gotowym produkcie. Młyn Jaczkowice położony jest wśród żyznych pól doliny Odry, które słyną z uprawy znakomitej pszenicy, wykorzystywanej do produkcji najwyższej jakości mąk. Produkty marki są wyróżniane licznymi certyfikatami przyznawanymi przez czołowych ekspertów żywienia.
www.mlynjaczkowice.pl
Sernik wielkanocny waniliowo-pomarańczowy
Składniki:
Ciasto kruche:
110 g Dolnośląskiej Mąki Tortowej typ 450
100 g masła (zimnego)
35 g kakao
60 g cukru pudru
łyżka zimnej wody
aromat waniliowy
Masa serowa:
1 kg sera
szklanka cukru
5 jajek
1 opakowanie budyniu
laska wanilii
cukier wanilinowy
200 ml śmietanki kremówki
1/4 szklanki skórki pomarańczowej, świeżo startej
Sposób przygotowania:
Ciasto kruche:
Dolnośląską Mąkę Tortową typ 450, kakao oraz cukier puder wysypać na blat i delikatnie zmieszać palcami. Dodać kawałki zimnego masła i aromat waniliowy, posiekać nożem, aż utworzą się małe grudki. Ugniatać ciasto rękami, do uzyskania plastycznej masy. W przypadku, kiedy ciasto nie chce się wyrobić, dodać łyżkę zimnej wody. Uzyskaną kulę włożyć na pół godziny do lodówki.
Po tym czasie, wyłożyć formę ciastem i nakłuć je widelcem. Piec około 25 minut w 180 stopniach.
Ser:
Twaróg ucierać w misce z cukrami (najlepiej drewnianą kulą). Rozdzielić jajka, do sera dodawać żółtka stopniowo, później śmietankę i budyń. Laskę wanilii rozciąć na pół, a nasionka wyskrobać końcówką noża lub łyżeczką. Białka jajek ubić ze szczyptą soli i delikatnie połączyć z masą serową. Na koniec dorzucić skórkę pomarańczową i całość ostrożnie wymieszać szpatułką.
Na wystudzony spód wylać masę serową i piec około 1 godziny 20 minut w temperaturze 170 stopni (góra-dół). Po wyłączeniu piekarnika, ciasta nie wyjmować, tylko studzić przy uchylonych drzwiczkach.
Opcjonalnie polewa czekoladowa:
100 g czekolady gorzkiej rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać 50 ml śmietanki i wymieszać do uzyskania gładkiej masy. Na serniku rozsmarować już wystudzoną masę.
Makowiec-rolada
Składniki:
Ciasto:
0,5 kg Dolnośląskiej Mąki Tortowej typ 450
7 g drożdży instant lub 15 g świeżych
2/3 szklanki cukru
1 łyżeczka cukru z wanilią
220 ml mleka (niepełna szklanka)
2 jajka
60 g masła
1 jajko do smarowania ciasta
Nadzienie:
250g maku
250-300g bakalii
pół szklanki miodu
cukier wanilinowy
2 białka
Lukier:
niecała szklanka cukru pudru
1,5–2 łyżki wody zmieszanej z sokiem cytrynowym
Sposób przygotowania:
Drożdże rozpuścić z mlekiem oraz łyżeczką cukru. Przesiać do drożdży Dolnośląską Mąkę Tortową typ 450, wsypać cukier, 2 jajka oraz miękkie masło. Ugniatać ciasto rękami, aż do wyrobienia elastycznej formy. Przełożyć ciasto do miski, przykryć bawełnianą ściereczką i odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce. Po godzinie ciasto powinno zwiększyć swoją objętość dwukrotnie. Podzielić je na dwie równe części (na dwie rolady).
Mak zalać gorącą wodą i odstawić na dwie godziny. Po tym czasie zmielić go 2 lub 3 razy do uzyskania jednolitej masy. Dowolne bakalie posiekać, dodać do maku wraz z miodem i cukrem. Białka ubić ze szczyptą soli i połączyć z masą makową.
Ciasto rozwałkować na prostokąt, równomiernie rozłożyć na nim połowę masy makowej i zrolować. Boki skleić, by mak nie wyleciał podczas pieczenia i ułożyć roladę w formie keksowej łączeniem do dołu. Przykryte ściereczką zostawić do wyrośnięcia na 30 min.
Ciasto posmarować roztrzepanym jajkiem, wstawić do piekarnika na około 35-40 minut i piec w temperaturze 180 stopni, do suchego patyczka.
Na wystudzone ciasto wylać lukier.
Babka piaskowa
Składniki:
1 szklanka Dolnośląskiej Mąki Tortowej typ 450
1 szklanka mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru
3 jaja
1 kostka masła
cukier wanilinowy
łyżeczka proszku do pieczenia
Sposób przygotowania:
Masło rozpuścić w kąpieli wodnej i odstawić do wystygnięcia. Jajka dokładnie ubić z cukrami, po czym dodać Dolnośląską Mąkę Tortową typ 450. Powoli dodawać wystudzone masło. Miksować jeszcze ok 10-15 minut.
Opcjonalnie można dodać bakalie lub kakao.
Przełożyć ciasto do formy wyłożonej papierem, piec 35-45 minut w 180 stopniach na termoobiegu (góra-dół wyższa temperatura).